Transfer Bilgisi

KONYA - İSTANBUL
İSTANBUL - TELAVİV
TELAVİV - İSTANBUL
İSTANBUL - KONYA

Detaylı Bilgi

BERAT KANDİLİ KUDÜS’TE

3 GECE / 4 GÜN

07 Nisan Salı 2020 : İSTANBUL - TELAVİV - KUDÜS - YAFA - EL HALİL

Türk Hava Yolları ile TK784 sefer sayılı uçağı ile saat 06:40 İstanbul - Telaviv uçuş. Pasaport işlemlerina ardından Yafa şehir gezileri: Akdeniz kenarındaki Osmanlı eserlerinden Abdülhamit Saat Kulesi,Karakol Binası, Bahriye ve Hasan Bek camileri ziyareti.. El Halil şehrine hareket. Yol üzerindeki Halhul kasabasında Hz.Yunus(as) makamını ziyaret. El Halil'de Haremi İbrahim caminde medfun bulunan Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yakub ve zevcelerinin kabirlerini ziyaret. Kudüs’te otele yerleşme . Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da. BERAT KANDİLİ MESCİD-İ AKSA'da..

08 Nisan Çarşamba 2020 : ZEYTİN DAĞI - ERİHA ŞEHRİ - LUT GÖLÜ - HZ.MUSA MAKAMI

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı ,Zeytin Dağı'ndan Kudüs'ün panoramik seyri. Hendek Savaşı'nın fikrini sunan Selman-ı Farisi ve Kadın velilerde Rabiat-ül Adeviyye Hz.nin kabri şeriflerini ziyaret. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden olan Tarihi Eriha şehrine hareket. Hz.Musa Makamı , Hz. İsa’nın 40 gün şeytanlaimtihan edildiği mekanı ve Lut Kavminin helak olduğu yer olan Lut Gölü'nün görülmesi. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

09 Nisan Perşembe 2020 : KUDÜS GEZİLERİ

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı, Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi. Hz.Davud’un(as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da.

10 Nisan Cuma 2020 : KUDÜS - MESCİD-İ AKSA BÖLÜMLERİ - CUMA NAMAZI

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı sonrası , Mescid-i Aksa bölümlerinden Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra(Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Aksa ziyaret. CUMA NAMAZI Mescid-i Aksa’da. Serbest zaman. Havalimanına transfer. Türk Hava Yolları ile TK837 sefer sayılı uçağı ile saat 20:00'de Telaviv- İstanbul uçuş.

 

Rezervasyon