1 Kişilik Oda Kişibaşı

18001400

2 Kişilik Oda Kişibaşı

14001400

Transfer Bilgisi

TRABZON
SÜMELA MANASTIRI
UZUNGÖL
AYASOFYA CAMİ

Ulaşım ve geziler, 4 gece otellerde yarım pansiyon konaklama ( sabah kahvaltısı -akşam yemeği dahil). ilk sabah kahvaltısı, Zilkale, ŞENYUVA, Çad vadisi, Şimşirli ormanları, yayla turu, Mili park toplu girişleri. Araç içi ikramlar, rehberlik ve refakat hizmetleri,  seyahat sigortası.

Detaylı Bilgi

DOĞU KARADENİZ TURU – 22 -28 AĞUSTOS 2021

4 GECE KONAKLAMALI-5 GÜNLÜK TUR

TRABZON - SÜMELA MANASTIRI – UZUNGÖL -AYASOFYA CAMİ-İ ve MÜZESİ- SÜRMENE - RİZE FIRTINA DERESİ - AYDER YAYLASI ve YAYLALARI – GİRESUN-ORDU BOZTEPE-SAMSUN -AMASYA

 

HAREKET: 22 AĞUSTOS 2019 PAZAR günü saat 17.00 da MEVLANA KÜLTÜR MERKEZİ önünden hareket edilecektir. Misafirlerimizin 30 dakika öncesi hazır bulunmaları rica olunur. Yol güzergahımızı iyi bilen tecrübeli kaptanlarımız, Tur rehberimiz ve acente görevlimiz nezaretinde hareket ediyoruz. Konya-Kulu-Karakeçili-Kırıkkale-Sungurlu Çorum--Samsun yolu takip edilecektir. Molalar ile yaklaşık 12 saatlik bir yolculuğumuz olacaktır. Kulu-Ayrancı ve Sungurlu-Mavi Ocak Dinlenme tesisleri, mola vereceğimiz sabit yerlerdir. Haricen namaz vs. diğer ihtiyaç molaları da verilecektir. Arada yapacağımız araç içi ikramlar ile güzel bir gece yolcuğu yapıyoruz.

1.Gün :Sabahleyin  TRABZON il sınırlarına giriş yapıyoruz. Burada özel bir Restoran’da alacağımız güzel bir kahvaltının ardından Maçka’ya geçiyoruz. Burada bulunan Tarihi SÜMELA MANASTIRI’ ı ziyaret ediyoruz. Manastıra özel minibüsler ile çıkıyoruz(Ekstra bir ücreti vardır.).Tarihi Müzeyi geziyoruz.(Müze kartı veya müze giriş bileti alınması gerekmektedir.)

MÜZE’yİ gezdikten sonra ; Bir doğa harikası olan ve bölgenin en meşhur gölü olan UZUNGÖL’e hareket ediyoruz. UZUNGÖL de gölün çevresini gezip yöresel alış verişimizi yapıyoruz ,verilen serbest zaman sonrası da UZUNGÖL’ den ayrılıyoruz. Buradan gece konaklayacağımız ;RİZE İli ,Ardeşen’de bulunan otelimize geçiyoruz. Otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği otelimizdedir. Yemek sonrası çay sohbeti ve yöresel müzik dinleme .

2.GÜN: Otelimizdeki kahvaltıdan sonra ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere konu olan Fırtına Deresi ve buna bağlı olarak da Kaçkar dağları Milli Park Alanı olan. Ayder Yaylasına geçiyoruz. Yolda Fırtına Deresinin o sert ve etkileyici görüntüsünü, rafting yapanları, dere kenarındaki çay bahçelerini ve Taş Köprüleri seyrederek ; bir rafting merkezin de çay molası veriyoruz. Çamlıhemşin’ de özel araçlar ile ŞENYUVA KÖYÜ ve TARİHİ TAŞ KÖPRÜ- ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ ,ÇAD VADİSİ, ŞİMŞİRLİ ORMANLARI ‘nı geziyoruz.(Tur ücretine, dahildir. Ekstra bir ücreti yoktur. Toplam ; yayla gezimiz, dört buçuk saat sürecektir.) Daha sonra da ; Öğle yemeği için bölgede meşhur olan Yöresel Menü: Çorba-Alabalık-Salata -Kuymak-Laz Böreği-Mısır Ekmeği alıyoruz (EKSTRA). Yemekten sonra da bir rafting ve ziplayn merkezinde, mola veriyoruz. Burada hoşça bir vakit geçirdikten sonra ; meşhur AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz. Burada ; Gelin Tülü şelalesini ve muhteşem doğa vadisinin tadını çıkarıyoruz; odun ateşinde çayımızı içiyor ve bu anları fotoğraf makinamıza kaydederek ölümsüzleştiriyoruz. Verilen serbest zamanda çarşısını gezerek ;Günlük turumuzu burada tamamlayarak ; akşam konaklayacağımız, Ayder merkezinde ki ; otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Yemek sonrası yine çay sohbetimiz olacaktır.

3.GÜN: Kahvaltıdan sonra Yol üzerinde bulunan ; Rize Bezi Atölyesini gezdikten sonra Sürmene‘ye geçiyoruz. Burada bulunan ünlü Sürmene bıçak atölyelerinden birini gezerek bilgi alıyoruz. Yine bölgede bulunan bir çay fabrikasını geziyoruz ; Çayın bahçeden bardağımıza kadar olan geliş hikayesini dinledikten sonra ikram edilen çayımızı içiyoruz. Alışverişimizden sonra ;TRABZON ‘a geçerek ; İlk önce Fatih Sultan Mehmet’in 1464 yılında fethiyle cami ye çevrilen Ayasofya Müze ve camisini geziyoruz. Sonrasın da Soğuksu mevki-in de bulunan Atatürk Köşkünü gezdikten . Daha sonra da Giresun’a hareket ediyoruz. Burada zaman bulursak : Karadenizin tek adası olan ve Giresun’un ilk yerleşimcileri olarak bilinen ; Amazonların yaşadığı GiRESUN ADASI’ na ; keyifli bir tekne turu yapmak istiyoruz.( EKSTRA ).Giresun merkezinde bulunan ; Otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği otelimizde. Yemekten sonra arzu edenler, çay içebilir veya serbest olarak Giresun şehrinde gezinti yapabilirler.

4.GÜN: Sabahleyin otelimizdeki kahvaltı sonrası Ordu’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat sonra orduya ulaşıyoruz. Teleferikle BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Burada Ordu’yu ve Karadeniz’i seyrediyoruz, çayımızı içip, fotoğraflarımızı çekip tekrar teleferik ile aşağıya iniyoruz. Otobüsümüze binerek Samsun’a doğru hareket ediyoruz.Yol üzerinde bulunan GÖVCELİ Camiyi ziyaret edip.  Samsun’da bandırma vapuru, ilk adım anıtını ziyaret ederek ,ünlü Yabancılar Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Samsun da bulunan otelimize yerleşme ve dinlenme... Akşam yemeği otelimizde. Akşam otel lobisinde çayımız olacaktır. Arzu edenler sahilde yürüyüş yapabilirler çay içebilirler.

5.GÜN : Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra otobüsümüze binerek ;şehzadeler şehri olarak bilinen şirin ve güzel bir şehir olan AMASYA’ ya hareket ediyoruz .Havza ve Suluova yolunu takip ederek ; bir saat kırk beş dakikalık bir zaman içinde AMASYA’ya ulaşıyoruz. Amasya’da gezeceğimiz yerler arasında ; Amasya Kalesi, Kaya Mezarları, eski Amasya evleri, saat kulesi, Hazeranlar konağı, şehzadeler müzesi, şehzadeler yolu, İkinci Beyazit Külliyesi, Amasya Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Şifahane Müzesi, Şirin’e olan aşkı için dağları delen Ferhat’ın su kanalları ve Aşıklar Müzesi. Öğle yemeğini de uygun bir yerde alarak ; beş günlük turumuzu burada tamamlayarak Konya’ya hareket ediyoruz.

Ertesi günü sabah erken saatlerde ; Konya ya varış ile gezimizi sonlandırıyoruz.

 

 

FİYATLAR:

 2 Kişilik  Odada Kişi Başı                            : 1400 TL

Anne Babası ile birlikte  0-3 yaş çocuk    : Ücretsiz

Anne Babası ile birlikte  4-6 yaş çocuk     : 600 TL

Anne Babası ile birlikte  7-12 yaş çocuk  : 1100 TL

NOT: 0-3 Yaş çocuk anne ve baba yanında olmak şartıyla koltuksuz ve yataksızdır.

          Bu indirimler sadece 1. Çocuk için geçerlidir.   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

Ulaşım ve geziler, 4 gece otellerde yarım pansiyon konaklama ( sabah kahvaltısı -akşam yemeği dahil). ilk sabah kahvaltısı, Zilkale, ŞENYUVA, Çad vadisi, Şimşirli ormanları, yayla turu, Mili park toplu girişleri. Araç içi ikramlar, rehberlik ve refakat hizmetleri,  seyahat sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN EXTRALAR ;

Öğle yemekleri ve dönüş akşam yemeği, otel ve restoranlardaki ekstralar, Ören yeri ve Müze girişleri, Teleferik, Manastır çıkış minibüs ücreti.
 

Rezervasyon